Ricardo Quaresma Beşiktaş'ta

Herkese "dünya yıldızı" der olduk. Artık biz dünya yıldızından ne anlıyoruz biliyor musunuz?

Avrupa'nın önde gelen bir takımında olsun da isterse kadro dışı olsun! Şu takımda oynuyor olsun da isterse sorunlu olsun. İsmi duyulmuş olsun da nolursa olsun! Geçmişte şu takıma milyon dolarlarla gelmiş olsun da nolursa olsun!. İyi bir takımdan almış olalım da milli takıma seçilmese de olur!. İşte bizim dünya yıldızı kavramından anladıklarımız. Biz sözde dünya yıldızı futbolcularının bir tarafını kaldırmayı çok severiz. Çok da severiz. İşi gücü bırakırız. Akarız Sabiha Gökçen'e 2000,3000 hatta 10000... Sadece isim transfer ettiğimizi bilmeyiz. Sütten ağzımız yanmamıştır ya o sebeb!. Sonra sorarız. "Ya bu adama bu kadar para verdik adam g.tünü kaldırmıyor." deriz.

Oysa şudur dünya yıldızı. Eğer sakat değilse başka bir sorunu yoksa. Düzenli oynayandır dünya yıldızı. Milli takımın ara sıra değil her zaman bir parçası olandır dünya yıldızı. Ve de belki de en önemlisi Türkiye'ye tek tğk gelecebilcek olandır dünya yıldızı. Yolun yarısında gelen de değildir dünya yıldızı. Çünkü bitmiştir artık. Geriye kalan isminden, kariyerinden başka ne vardır ki başka.

Bir de dünya yıldızı olarak aldığımız oyunculara bize gelene talibi yoktur da ondan almışızdır. Hani dünya yıldızıydı! Ya da bizden daha kötü takımlar talip olur da son çare bize gelmektir.
Biz elmayla armutu karıştırmayı da iyi biliriz. Dünya yıldızı demek ayrıdır. Dünyada tanınan oyuncu demek ayrıdır. Bizim ülkemize kaç dünya yıldızı geldi? Oooo çok gelmiştir ya!

İnter'de bu sezon 4 maçta oynayan sorunlu bir futbolcuyu transfer etti Beşiktaş. Hem de ne parayla bee!
Milli takımda Nani'nin sakatlanmasına rağmen alınmayan bir oyuncuyu aldı Beşiktaş. Vay be ne topçuymuş abi!

İsim oluyorya 3 puanlar geliyor ardı ardına!.

Ricardo Quaresma'nın yeteneğini kim tartışabilir? Kim ona kötü oyuncu der?
Ama son derece formsuz, sorunlu, bu paraya deymez diyebiliriz herhalde.

Yine de Türk futboluna ve Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olsun. Evet yanlış transfer, evet çok para, evet yanlış politika...
Ama artık o Beşiktaşlı...

Top oynasın. Maç kazandırsın. Utandırsın benim gibi düşünenleri. Öyle iyi top oynasın ki Beşiktaş elinde tutamasın. Aldığı paranın hakkını versin.

" Go home Quaresma" demeyelim arkasından. 6 bavul 7 çantayla , yöneticisiz, taraftarsız bihaber gitmesin geldiği yerden. Ve en önemlisi Beşiktaş taraftarını kızdırmasın.

1 [ YORUM YAZ ]:

Uğur ! dedi ki...

Elano Blumer Galatasaray'da